Chętnie pomożemy: +48 32 441 4000 | biuro@rybnet.pl
A++
E-bok

Dlaczego Twój Internet przerywa? Radzimy co zrobić!

Piszą o nas na www.rybnik.com.pl

5 rad na przerywający Internet! Ekspert radzi

Pracujesz zdalnie, dzieci mają lekcję online, a Internet nagle znowu przerywa? Czy zdarza się, że oglądając Netflixa na telewizorze, film zawiesza się lub traci na jakości? A może Twoje połączenie wideo przerywa, a od 15 minut nie możesz wysłać swoich plików? Dziś radzimy, jak poradzić sobie z takimi sytuacjami!

 

Wolny Internet?

 Wielu operatorów oferuje pełną skalę prędkości, ale czy zastanawiałeś się nad gwarancją oferowanego łącza? A może prędkość, którą masz na umowie, to jedynie prędkość maksymalna, która w umowie określona jest słowami „do”? Przed wyborem odpowiedniej oferty upewnij się, jaką prędkość możesz faktycznie zobaczyć w codziennym użytkowaniu. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w naszej okolicy i dobrym przykładem może być jeden z lokalnych operatorów - firma Rybnet. Jako jedni z nielicznych oferują GWARANCJĘ prędkości! To znaczy, że wybraną przez siebie prędkość zobaczysz nie tylko na umowie!

Oprócz tego Rybnet posiada też wysokie prędkości wysyłania już w swojej standardowej ofercie. Jeśli nigdy nie zwracałeś uwagi na ten parametr, to wielki błąd! Pracując lub ucząc się zdalnie, jest to jeden z najważniejszych czynników, które wpływają na komfort Twojej pracy, szczególnie podczas rozmów online czy wysyłania dużych plików. A jeśli masz większe wymagania i oczekujesz od swojego łącza pełnej gotowości do pracy na BARDZO WYSOKICH obrotach, to idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie Internet z łączem symetrycznym, gdzie prędkość pobierania i wysyłania jest taka sama. I tutaj ponownie świetnie wypada oferta Rybnetu, gdzie prędkość łącza w obie strony to aż 800 Mb/s! Dodatkowo w ramach umowy klienci dostają ZA DARMO ich największe usługi dodatkowe: specjalne zaprojektowanie sieci Wi-Fi w usłudze Zawsze działające Wi-Fi, gwarancję wybranej prędkości oraz prywatnego informatyka w usłudze Pogotowie Informatyczne. Sprawdź ich ofertę Internetu dla Rybnika i okolic! A jeśli nie jesteś pewien, co będzie dla Ciebie najlepsze, po prostu zgłoś się do ich konsultantów – pomogą Ci wybrać najlepszą opcję. Bez naciągania, sprawdziliśmy sami! https://rybnet.pl/internet-swiatlowodowy


Zakłócenia domowej sieci Wi-Fi, problemy z zasięgiem?

 Obecnie każdy z nas posiada około kilkunastu urządzeń które korzystają z sieci Wi-Fi. Wyobraźmy sobie, ile może być wszystkich urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi w blokach, gdzie mieszka kilka, a nawet kilkadziesiąt rodzin! To właśnie one oddziałują na siebie wzajemnie, powodując zakłócenia pochodzące z fal radiowych. Gdy widzimy w zasięgu naszego mieszkania kilka dostępnych sieci, warto spróbować zmienić kanał pracy naszego routera. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, możesz poprosić o pomoc swojego dostawcę. Dobrą opcją jest usługa „Zawsze działające Wi-Fi”, którą dostarcza obecnie tylko jeden dostawca Internetu, Rybnet. Dzięki tej usłudze Twoja sieć Wi-Fi zostanie specjalnie zaprojektowana i dopasowana do Twoich potrzeb przez naszych specjalistów, a Ty będziesz mógł pożegnać się z przerywającym Internetem.


Słaby router

 Częstym problemem w działaniu sieci Wi-Fi jest po prostu słaby router lub złe umiejscowienie tego urządzenia. Jeśli zmiana kanałów, o którym wspomnieliśmy powyżej, nie pomogła to może warto sprawdzić parametry naszego routera? Czy jest to router 2,4 GHz, a może 5GHz? Jeśli masz rozległe mieszkanie lub duży dom, to podstawowy router może nie wystarczyć. Aby dowiedzieć się, co sprawdzi się w Twoim przypadku, potrzebujesz planu. A dokładniej: planu swojej sieci Wi-Fi. Musisz narysować układ swojego lokalu, nanieść na niego wszystkie urządzenia, które potrzebują dostępu do sieci i następnie przeanalizować które urządzenie podłączyć kablowo, które bezprzewodowo i gdzie umieścić router tak, aby był jak najbardziej wydajny względem wszystkich urządzeń. A jeśli router to za mało, zainwestuj w system Mesh. System ten to „siatka” urządzeń nieustannie pracujących ze sobą i tworzących jednolitą sieć Wi-Fi. Teraz system Mesh możesz znaleźć także w ofercie Internetu w Rybnecie! https://rybnet.pl/internet-swiatlowodowy


 A może to wirus?

 Masz super rozwiązania, dobrze zaplanowaną sieć Wi-Fi, lecz nadal pojawiają się problemy ze stabilnością łącza? W takim przypadku warto przyjrzeć się swojemu sprzętowi. Być może komputer ma wirusa albo wymaga wymiany karty sieciowej lub przeinstalowania systemu. Pomoże Ci w tym wykwalifikowany specjalista. W Rybnecie takie wsparcie informatyczne masz w ramach umowy! Zabezpiecz się przed takimi sytuacjami i nie trać czasu na szukanie dobrego informatyka – zamów Internet wraz z pełnym pakietem wsparcia Pogotowie Informatyczne. Rybnet jako jedyny na rynku oferuje pełne WSPARCIE przez cały okres umowy, wystarczy zgłosić problem i szybko jest on rozwiązany!

Przeczytaj jak prawidłowo sprawdzić prędkość Internetu!

Czy Twój operator daje Ci wsparcie?

Jeśli nie do końca masz wsparcie od swojego Operatora, może warto to zmienić? Przed wyborem nowej oferty, sprawdź czy Twój operator zagwarantuje Ci:

- gwarancję prędkości,

- opiekę bezprzewodowej sieci przez cały okres umowy np. usługę Zawsze działającego Wi-Fi,

- pomoc w trudnych przypadkach? Np. Pogotowie Informatyczne?

datkowo pamiętaj o dwóch ważnych kwestiach o których często zapominamy, a co jest bardzo istotne w późniejszym czasie:

- czy bez problemu możesz dodzwonić się do danego Operatora?

- czy dany Operator posiada pozytywne rekomendacje?

W naszym rankingu najlepiej wypada oferta Rybnetu. Oprócz łącza symetrycznego oraz zwiększonych prędkości wysyłania, mają bardzo dobrą opiekę posprzedażową! Dodatkowe usługi: Zawsze działające Wi-Fi, Pogotowie Informatyczne. A co najważniejsze Rybnet oferuje GWARANCJĘ prędkości. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą na rybnet.plPrzeczytaj jak prawidłowo sprawdzić prędkość Internetu!

Zobacz również

Internet
22 maja 2024
Rozszerzanie zasięgu sieci Wi-Fi z pomocą routerów Tp-Link Deco

Omawiamy najlepsze praktyki dotyczące rozszerzania zasięgu sieci Wi-Fi, z wykorzystaniem routerów Tp-Link Deco, które są popularnym wyborem wśród klientów Rybnet.

Czytaj więcej
Cyberbezpieczeństwo
01 maja 2024
Offline w erze online: jak odłączyć się od sieci i znaleźć równowagę?

Odkryj sekrety harmonijnego życia w erze online! Przeczytaj nasz artykuł o odłączaniu się od sieci i znajdź równowagę między światem wirtualnym a realnym.

Czytaj więcej
Internet
26 kwietnia 2024
Atak hakerski na popularny sklep online: Alarmujący przykład, który zagraża każdemu z nas.

Jak chronić swoje dane i nie dać się hakerom?

Czytaj więcej
Nie wiesz co wybrać?
Oczekujesz więcej?

Mamy dla Ciebie jeszcze więcej propozycji!

Na pewno nie masz czasu na reklamy. Wpisz telefon i od razu podamy Ci cenę i zakres promocji.

lub

PS. Dziękujemy, że nas odwiedziłeś! :)