Chętnie pomożemy: +48 32 441 4000 | biuro@rybnet.pl
A++
E-bok

Tradycyjne Wi-Fi czy system Mesh?

Czym jest dzisiaj Internet bez mocnego i stabilnego Wi-Fi? Każdy z nas wie, że najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie kablowe, bezpośrednio do routera – ale wiadomo, w praktyce wygodniej nam z Wi-Fi.

Jako że i my w swoich domach lubimy wszelkiego rodzaju udogodnienia, już jakiś czas temu zaczęliśmy testować system Mesh. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia.


Co to jest Wi-Fi Mesh?

System Mesh to tzw. sieć połączonych ze sobą routerów, które dzielą ze sobą sieć Wi-Fi. Mesh może być zbudowany z kilku do kilkunastu routerów. W zależności od wielkości lokalu lub potrzeb użytkownika. Przykładowo, w większym mieszkaniu, w którym występuje kłopot w zasięgu sieci Wi-Fi, można zastosować dwa urządzenia. Z kolei w piętrowym domu, możemy zastosować cztery urządzenia, np. po dwa, na każdym piętrze.


Jakie są zalety systemu Wi-Fi Mesh?

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest, przede wszystkim zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi. W miejscach, gdzie problemem są np. żelbetowe ściany lub po prostu duże mieszkanie czy piętrowy dom.


Kolejną bardzo ciekawą właściwością systemu Mesh jest płynne i “inteligentne” przełączanie. Oznacza to, że Twoje urządzenie (telefon, tablet, laptop itp.) samodzielnie połączy się z poszczególnymi punktami dostępowymi składającymi się na cały system Mesh. W praktyce, przemieszczając się po domu, nie musisz wiedzieć lub kontrolować, do którego aktualnie punktu jesteś podłączony. Mesh zrobi to za ciebie i sam wybierze odpowiedni punkt dostępowy. Mając dwa zwykłe routery, często trzeba ręczenie przełączyć urządzenie do routera o najlepszym sygnale.


Dodatkową korzyścią jest likwidacja tzw. martwych stref. Miejsc, w których zwykły router nie jest w stanie zapewnić mocnego zasięgu sieci bezprzewodowej. Należy również nadmienić, że zazwyczaj routery połączone są ze sobą bezprzewodowo, nie ma więc kłopotu z przeciąganiem kabli z pomieszczenia do pomieszczenia.


Dla kogo i jakie rozwiązanie wybrać?

Standardowo w mniejszych mieszkaniach sprawdza się klasyczny router Wi-Fi, w przypadku bardziej rozległych lokali lub budynków piętrowych idealnym rozwiązaniem jest Wi-Fi Mesh. Aby zapewnić wysoką jakość sygnału sieci bezprzewodowej, należy dobrać właściwy system Mesh. Pod uwagę należy wziąć nie tylko powierzchnię do pokrycia sygnałem, ale również ilość użytkowników oraz liczbę urządzeń, które są podłączone do sieci. Istotna jest również szybkość połączenia bezprzewodowej sieci Wi-Fi, mianowicie po wielu przeprowadzonych testach, wiemy, że średnia prędkość pobierania wynosi 300 Mb/s a wysyłania 100 Mb/s. Zakładając oczywiście, że użytkownik posiada łącze nie mniejsze niż 300 Mb/s oraz urządzenie końcowe działające w standardzie 5GHz AC. Czy warto inwestować w takie rozwiązania? Zdecydowanie tak! Każdego roku, każdy z nas staje się posiadaczem co raz to większej ilości urządzeń połączonych z Internetem. Poza tym, dzięki rozbudowanej sieci Wi-Fi, każdy domownik może w dowolnym miejscu korzystać ze stabilnego łącza Internetowego.  


Podsumowując, jeśli chcesz rozszerzyć zasięg swojej sieci Wi-Fi, skontaktuj się z nami! Pomożemy dobrać rozwiązanie odpowiednie to Twoich potrzeb.

Zobacz również

Internet
05 kwietnia 2024
Wiosna pod znakiem całkowitej anonimowości w Internecie? Czy to nowa era prywatności w sieci?

Czy możemy już odetchnąć od nachalnych reklam i swobodnie korzystać z Internetu?

Czytaj więcej
Cyberbezpieczeństwo
25 marca 2024
Jakie są najpopularniejsze cyberataki na użytkowników Internetu w okresie przed świętami Wielkanocnymi?

W okresie przedświątecznym, kiedy wzrasta liczba zakupów i transakcji online, stajemy się jeszcze bardziej narażeni na ataki cyberprzestępców, którzy wykorzystują tę okazję do wyłudzenia poufnych danych i pieniędzy. Na co więc uważać?

Czytaj więcej
Internet
18 marca 2024
Wi-Fi 6: wyższy standard łączności bezprzewodowej? Jakie są fakty i mity na temat standardu 802.11ax?

W dzisiejszych czasach, gdy prędkość i niezawodność łączności internetowej mają kluczowe znaczenie, wybór odpowiedniego standardu Wi-Fi staje się coraz bardziej istotny. Jaki jest najlepszy dla Ciebie? Sprawdź!

Czytaj więcej
Nie wiesz co wybrać?
Oczekujesz więcej?

Mamy dla Ciebie jeszcze więcej propozycji!

Na pewno nie masz czasu na reklamy. Wpisz telefon i od razu podamy Ci cenę i zakres promocji.

lub

PS. Dziękujemy, że nas odwiedziłeś! :)